Yönetici Koçluğu

Bilen değil, yapan kazanır

“İş yerlerinde yaşanan kayıpların %80 i iletişim temellidir. Bu yüzden, Yönetici koçluğunun ana konusu iletişim ve liderliktir.”

Yönetici Koçluğu Nedir?

Koçluğun amacının, hedeflere giden yolda, kişinin engellerini kaldırması için farkındalık uyandırmak olduğunu biliyoruz.

Koçluk alan kişi, bir yönetici olduğunda, bu farkındalıklar çok daha fazla değerli hale geliyor. Bu yüzden, kararları ve eylemleri çok kişiyi etkileyen yöneticilerin Koçluk hizmeti almaları hayati önem taşımaktadır.

Hemen her yöneticinin üzerinde inanılmaz baskılar bulunmaktadır. Bu baskıların, çoğu zaman ikili ilişkilerden, yönetime sürdürülebilir kararlar almak ve istikrarı korumak konusunda sıkıntılar çıkarabilmektedir.

Yönetici Koçluğu hizmetinde, Koç sizi yargısız bir şekilde dinleyerek, üzerinizdeki baskıları bertaraf eder. Bilinçaltı düzeyde, sağlıklı kararlar alırsınız ve potansiyelini kullanarak, hedeflerinize çok daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Yönetici Koçluğu süreci:

Koçluk süreci, haftada bir seans koçluk ve en az iki mini seans şeklinde, sürdürülebilir olmalıdır. Koçluk süreci, hedeflerinize göre değişmekle beraber en fazla 9 ay çalışmadan sonra başka bir koç ile çalışmanızı öneririz.