NLP ile İnsan Hayatı Nasıl Değişir?

Bilen değil, yapan kazanır

NLP ile bir kişinin hayatı nasıl değişir?

NLP (sinir dili programlama) 1970li yıllardan beri kullanılan harika bir yöntemdir. Bir işte kolay yoldan mükemmel olmanın yollarını araştırırken bulunmuş ve geliştirilmiş bir yöntem.

Bir bakışta tembel işi diyebiliriz ? Tembellik bizim doğamızda olan bir şey hangimizin bir ağaç gölgesi gördüğümüzde dinlenmek aklına gelmez? İşe giderken ayaklarımızı sürüyerek gideriz ancak tatile giderken uçarak gideriz. Ben öyle değilim diyenler çıkacaktır elbet. Bunlar tabi ki genellemeler. Bazılarımız işe de, eğlenceye gider gibi gidebilmeyi başarmış olabilir. Bunu yapabilen kişiler, işlerini sevdiklerinden daha başarılı olmaları çok daha kolay olacaktır.

NLP tam olarak da burada devreye girdiğinde, bir iki uygulamayla, işe gitmeyi eğlenceye dönüştürüp, başarılı olmamızı sağlayabilir. Öğrenciler için ise daha faydalı. Hepimiz okul yıllarında sevdiğimiz derslere çalışmaktan çok keyif aldık ancak sevmediğimiz dersler ise eziyet oldu hep. Hocayı sevmediysek dersi sevmedik ? Hocasını sevdiğimiz derslere bayıldık. NLPyi burada da devreye sokacak olursak, öğrencilerimizin sevmediği dersleri sevmeleri için bir kaç teknik harika sonuçlar getirecektir.

Kısacası NLP ile hedeflerimize ulaşmak çok kolay. Yeter ki hedefimiz olsun, hedefe gitmek için yola çıkalım, yolda uyanık ve esnek olalım. Mutlaka hedefimize ulaşırız.

Sadece ana hedef değil, aralarda da NLPye başvurabiliriz. Esnek olma konusunda, korkularımızdan kurtulma konusunda, alışkanlıklarımızdan vazgeçmek konusunda da NLP sihirli dokunuşları ile, bir kaç seansta hayatımızı değiştirebileceğinin farkında mıyız acaba?

Kısaca NLP ile, birisinin yıllar harcayarak gerçekleştirdiği bir özelliği, bir kaç seansta yapmayı öğrenebilir ve kısa yoldan başarılı olabiliriz.

Siz NLP ile neleri değiştirmek, hangi hedeflerinize ulaşmak istersiniz?