Yaşam Koçu ile Hedefinize Ulaşın

Bilen değil, yapan kazanır

Hepimizin bir takım hedefleri ve bu hedeflere giden yolda engelleri vardır. Bu engelleri aşan insanlar hedeflerine çok kolay ulaşırlar, ulaşamayanlar ise, genelde, mazeret yada bahane bulmayı tercih ederler.  Oysa ki bu engellerin hemen hepsi, bilinçaltımızın ürettiği engellerdir.

Yaşam koçluğu hizmetinin temel işlevi, bilinçaltına bu engelleri farkettirmek ve bunların engel olmadığını göstermektir.  Bu süreç tamamen teknik bir süreçtir. Bu süreçte, yargılama, akıl verme, yönlendirme, empati kurma, acıma, plan yapma, eğitme gibi süreçlerin hiç birisi yoktur. Bunların hiç biri olmadan, kişide farkındalık yaratılır ve engel ortadan kalkar.

Koçluk hizmetinin derinliği ve etkisi henüz bir çok insan tarafından anlaşılamamıştır. Oysa ki, koçluk, kişiye özel olduğundan, o kişi potansiyelini illa ki gerçekleştirmektedir.

Kendi yaşadığım, koçluğa hayran kalmama yol açan olayı anlatmak isterim.

Koçluğu yeteri kadar anlayamadığım, hatta şımarık zenginlerin hayatını düzenletmek için aldığı bir seans olduğunu düşünürken, bir koç arkadaşım bana bir seans yaptı. Seansa otururkenki amacım, Koçluğu aşağılamak ve aklımdaki tarifi ona kabul ettirmekti. Arkadaşım o kadar iyi bir seans yaptı ki, 8 yıldır ertelediğim, en az bir o kadar daha erteleyeceğim (yani kaçtığım)  bir görüşmeyi, o gün yaptım ve yüzleştim. seanstan çıktığımda başka bir insandım. En kısa zamanda Koçluk eğitimleri aldım. O gün bugün yaptığım her seansı benim hayatımı etkileyen seans kadar değerli olduğunu düşünerek seanslarımı yapıyorum. 10.000 saatin epey üzerinde koçluk deneyimim ile, sanırım ülkemizdeki en deneyimli Koçum.

Bir hedefiniz var ise, ulaşmakla ilgili şüpheleriniz var ise, bir de benimle paylaşın. En kısa zamanda, en az efor ile, en güvenli yoldan, coşku ile hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olayım.